Zeplin Balon

Zeplin Balon Çeşitleri:

Küre zeplin, kanatlı zeplin, ampul zeplin, ay yıldız şekilli özel zeplin. Dev uçan reklam balonlarıdır. PVC hammaddeli zeplin balonlar geniş alanlardan görülebilirler. Zeplin balonlar büyük ebatlarından dolayı çok etkili bir reklam aracıdır ve markanızın görülmesini istediğiniz her yerde hemen dikkat çeker. Zeplin balonların, fuar alanlarında, açılışlarda, büyük kitlelere hitap eden toplantılarda geniş kullanım alanı vardır. Zeplin balonlar iç ve dış mekanlarda kullanıma müsaittir. Zeplin balonlar uçuculuk özelliğini yitirdikten sonra da helyum gazı ile şişirilerek yeniden uçurulabilir.

Zeplin Balon Çeşitleri ve Boyutları:

 

 Balon TipiÇap (m)Ağırlık (Tahmini )Hacim (Tahmini)
Küre Zeplin 2.5 m
Küre Zeplin
  • 3 m
Ampul Zeplin
  • 3.6 x 2.6 m
Kanatlı Zeplin
  • 5 x 2.0 m
Kanatlı Zeplin
  • 6 x 2.2 m
Ay Yıldız
  • 5 mt.

 

Uçan Zeplin Yapımı:

Uçan Zeplin balon PVC zeplin balonlar helyum gazı ile şişirilerek elde edilir. Ortalama ömrü: PVC zeplin balonda 5-7 gün olarak değişiklik göstermektedir. Eğlence, reklam, süsleme gibi bir çok alanda kullanım imkanı vardır.

Helyum Gazı:

Helyum periyodik cetvelinin birinci periyot 8A grubunda yer alan bir gaz olmakla birlikte hidrojenden sonra en hafif gazdır. Renksiz, kokusuz olmakla beraber soy gaz olduğu için tepkimeye girmez ve bu yüzden eylemsizdir. Kokusuz renksiz ve de tepkimeye girmeyen (inert) bir gazdır. Havadan hafif olması uçan balonlarda kullanılabilmesini sağlar. Hidrojen gibi yanıcı-patlayıcı olmadığı için de oldukça güvenlidir. Ama bu güvenlik pahalıya patlar. Çünkü Helyum gazı oldukça pahalı bir nesnedir. Evren de hidrojenden sonra en çok bulunan ikinci element olmasına ve de dünya atmosferinde 1/200.000 oranında bulunmasına rağmen, sıvı havanın ayrımsal damıtılmasıyla (fractional distillation) elde edilemez.

Zincir Balon – Örgü Balon

antalya uçan jumbo balon

Uçan Jumbo Balon

 

Uçan Jumbo balonlar üzerine logo, isim, resim baskı yada baskısız olarak kullanılır. Ürününüzü en kolay ve basit bir şekilde dikkat çekerek uçan jumbo balonla tanıtabilirsiniz.Etkinliklerinizde özel günlerinizde bayi ve firma toplantılarınız da gerekli bir üründür.Ayrıca portatif ayaklı ,tavandan sarkıtma veya yere atılarak kullanılır. Jumbo balonlar lateks hammaddeli balonlardır.

Jumbo balon lateks grubundaki balonlar içinde ebat en büyük balonlardır. Ayrıca lateks kalınlığı olarak da jumbo balon, sınıfındaki diğer balonlardan daha kalın etlidir. Bu yönüyle jumbo balon daha dayanıklıdır. Helyum gazı jumbo balon içinde diğer lateks balonlara göre daha uzun süre kalabilmektedir. Helyum gazı ile uçurulan jumbo balon 4 – 5 gün arasında havada kalabilmektedir. Jumbo balonlar fuar alanlarında, açılışlarda, doğum günlerinde, temel atma törenlerinde sıkça tercih edilen bir ürünümüzdür.

27″ ( 70 cm çap, 230 cm , çevre)
45″ ( 120 cm çap, 380 cm çevre)

27″ ve 45″ balonlar üzerine birbirine değmemek kaydıyla 4 renge kadar baskı yapılabilmektedir. Renkli baskılarda balonun 2 ya da 4 yüzüne, tek renklerde ise balonun her tarafına çepeçevre ters yada düz baskı yapılabilir.

 

Balon Renkleri

Balonun ana hammaddesi “tamamen doğaldır” 

Tropik iklimlerde yetişen kauçuk ağaçlarından elde edilen bu ana hammaddeye, üretim öncesinde eklenen kimyasal maddeler de yine üretimin çeşitli aşamalarında arındırılır. Balon dekorasyonunda kullanılan, baskı balonuna göre daha kalın (Ortalama 5 gr. ) özel balondur.

Balon Ölçüsü

 

Antalya balon ölçüleri

Antalya balon ölçüleri

 

Balon Renkleri

 

Antalya Yol Takı Kemeri

Yol Takı

Yol takı karşılama balonudur. İthal brandadan ürettiğimiz özel sipariş balonlardır. Digital baskı ya da folyo yapılabilir. Folyo uygulanan yol takları folyosu çıkarılarak farklı bir etkinlik için kullanılabilir. Yol takı 0.55 kw elektrikle çalışır. 365 gün, 24 saat aralıksız çalışır. Yol tak balonun dikiş yerlerinden hava takviyesi yaptığından dolayı formatını kaybetmez. Etkinlik alanın girişine kurulan yol takı etkinlik alanın fark edilmesini sağlar. Yol takı güzel görünümü ve büyük boyutuyla hem estetik hem de görünürlülük açısından dikkat çekicidir.

Yol Takı Çeşitleri

Yol takları elips, kare veya köşeli olarak üretilebilir. Yol tak balonunu çeşitli renklerde üretimi mümkündür. İhtiyaca göre kurulacak alanın özelliklerine göre özel şekillerde de üretilebilir.

1) Elips Yol Takı

2) Kare Yol Takı

3) Köşeli Yol Tak

Antalya Yer Balonu

Yer Balonu

Yer Balonu İthal brandadan üretilen özel sipariş balonlardır.Gövdesine dijital baskı yapılabilir.0.55 kw elektrikle çalışır. 365 gün, 24 saat aralıksız çalışır.Balonun dikiş yerlerinden hava takviyesi yaptığından dolayı formatını kaybetmez.

 

Antalya baskılı balon

Baskılı Balon

 

Baskılı Balon:   Özel balon baskı makinesiyle serigraf baskı yapılan balon. 12 inç ( 30 cm.çap,95 cm. çevre ) İthal lateks kalitesinde olup her biri ortalama 3,5 gr.dır. Resim baskısı sadece tek renk yapılabilmektedir.

 

Baskı Rengi:   Zemin (balon rengi) dahil olmak üzere 5 renk, dokümanın uygun olması durumunda nokta tram tekniğiyle 4 rengin üzerinde baskı yapılabilir.

 

Tek yüz baskı:  Balonun tek tarafına baskı yapılmasıdır.

Antalya Baskılı Balon

Baskılı Balon Tek Yüz Baskı Örneği

 

 

Çift Renk Baskı :  Balonun üzerine 2 renk baskı yapılmasıdır.

Antalya baskılı Balon

Baskılı Balon Çift renk baskı Örneği

 

 

Üç Renk Baskı :  Balonun üzerine 3 renk baskı yapılmasıdır.

Antalya baskılı Balon üç renk baskı Örneği

Baskılı Balon üç renk baskı Örneği

 

 

Dört Renk Baskı :  Balonun üzerine 4 renk baskı yapılmasıdır

Antalya baskılı Balon Dört renk baskı Örneği

Baskılı Balon Dört renk baskı Örneği

 

 

Kalp Baskı Balon :  Kalp şeklindeki balonun üzerine baskı yapılmasıdır.

baskili-balon10-kalp

Kalp Baskı Balon

 

 

Baskılı Jumbo Balon :  27 inç ve 45 inç Jumbo Balonların üzerine Baskı Yapılmasıdır.

Antalya Jumbo Balon Baskılı Jumbo Balon

Jumbo Balon Baskılı Jumbo Balon

 

 

Ters baskı: Balonun şişirilen kısmı yukarıda olduğunda baskının düz gözüktüğü baskı türüdür.

 

Çift yüz baskı: Balonun çift tarafına baskı yapılmasıdır.

 

Çepeçevre baskı:  Balonun tüm yüzeyine baskı yapılmasıdır.Sadece tekrenk baskı yapılabilir.

Antalya Çepeçevre Baskılı Balon

Çepeçevre Baskılı Balon

 

 

Tepe Baskılı Balon : Balonun Tepesine Baskı Yapılmasıdır.

Antalya Tepe Baskılı Balon

Tepe Baskılı Balon

 

 

Fotoğraf Baskısı:  Doğum günü, sünnet, nişan yada düğünler gibi özel günleriniz için basılmasını istediğiniz fotoğrafınızı teslim ettikten 24 saat sonra fotoğraf baskılı balonlarınızı alabilirsiniz. (Tek renk basılır. Siyah baskı olması tavsiye edilenidir.)

Fotoğraf baskılı jumbo balon

Fotoğraf baskılı jumbo balon

 

 

Baskılı balon ile firmanızın logosuyla, vermek istediğiniz mesajı ya da sloganınızı bütünleştirip, en ucuz, en renkli; en etkili tanıtım aracından faydalanarak; önemi günlerinizde, açılışlarda kokteyllerde ve yeni ürün tanıtımlarınızda, firmanızın amblem ve logosunu üzerinde taşıyan balonları geniş bir kitleye ulaştırabilirsiniz.

Minimum sipariş miktarımız 1,000 adetdir.

Baskılı balonlar, açılışlarda tanıtım amaçlı kullanılabileceği gibi, marka bilinirliğini arttırma konusunda da size yardımcı olabilecek etkili bir reklam yöntemidir.

Açılış organizasyonlarında tanıtım  reklam amaçlı kullanılabileceği gibi, dekorasyon balonları ile birlikte süsleme amaçlı da kullanılabilir.

 

 

 

Runtalya 2013 Uçan Balon

Helyum Uçan Balon

 

Balon Uçurma :

Açılış, temel atma ve her türlü kutlamanızda, coşkuyu arttıracak, finali güçlendirecek şekilde filelerden rengarenk balonları uçurabilirsiniz. Balon uçurmada balonların üzerindeki logo baskısı görünmeyeceği için baskılı balon kullanılmasını tavsiye etmiyoruz.

Uçan Balon:

(Helyum Balon) Uçan balon demetleri adrese teslim. Balon üstüne özel notunuzu baskı yapıp uçan balon demeti olarak sevdiklerinize teslim ediyoruz. Balon üstüne isterseniz not, isterseniz resim veya logo baskısı yapılabilir. Standrat baskılı balon balonlarımızı veya baskısız rengarenk balonlarımızı kullanarak uçan balon demetleri hazırlatabilirsiniz. Şık ve estetik uçan balon demetleri ile sevdiklerinizi etkileyin. Etkinliklerin vazgeçilmezlerindendir uçan balonlar. Küçük büyük tüm organizasyonlarınızda uçan balonları kullanabilirsiniz. Uçan balon yapımında yanıcı ve yakıcı etkisi olmayan helyum gazı kullanıyoruz. Uçan balonların çocuklar için hiçbir zararı yoktur. Doğum günü süslemelerinde ve bebek odası süslemelerinde helyum gazlı uçan balonlarımızı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Balonların havada uçmasını sağlamak için içine oksijenden daha hafif bir gaz bulunmalıdır. Bu sayede balonlar havada kalır. Hatta balon, havanın ağırlığı ile aynı seviyeye gelinceye kadar atmosferde yükselir.

Hava bazı cisimleri yukarı doğru iter. Balonun ağırlığı havanın itme gücünden daha az olduğu zaman uçarak yükselir. Bu yüzden oksijen gazından daha hafif bir gaz olan helyum gazı ile şişirilmiş olması gerekir. Atmosferin üst tabakalarında havanın yoğunluğu ile balonun ağırlığı eşit seviyeye geldiğinde balonun yükselmesi durur.

Uçan Balon Yapımı:

Uçan balon lâteks veya PVC zeplin balonlar helyum gazı ile şişirilerek elde edilir.

Ortalama ömrü:

12 inç balonda 18 ile 24 saat, jumbo balonda 4 gün, PVC zeplin balonda 5-7 gün olarak değişiklik göstermektedir. Eğlence, reklam, süsleme gibi bir çok alanda kullanım imkanı vardır.

Helyum Gazı:

Helyum periyodik cetvelinin birinci peryot 8A grubunda yer alan bir gaz olmakla birlikte hidrojenden sonra en hafif gazdır. Renksiz, kokusuz olmakla beraber soygaz olduğu için tepkimeye girmez ve bu yüzden eylemsizdir. Kokusuz renksiz ve de tepkimeye girmeyen (inert) bir gazdır.

Havadan hafif olması uçan balonlarda kullanılabilmesini sağlar. Hidrojen gibi yanıcı-patlayıcı olmadığı için de oldukça güvenlidir. Ama bu güvenlik pahalıya patlar. Çünkü Helyum gazı oldukça pahalı bir nesnedir. Evren de hidrojenden sonra en çok bulunan ikinci element olmasına ve de dünya atmosferinde 1/200.000 oranında bulunmasına rağmen, sıvı havanın ayrımsal damıtılmasıyla (fractional distillation) elde edilemez.

Ortalama ömrü:

12 inç balonda 18 ile 24 saat,Hiflot ile 3 ila 5 gün arasıdır.

Hi Float :

Uçan balonların ömrünü 3 kat arttıran bir yalıtım maddesidir. Uçan balonlarla ilgili etkinliklerin birkaç güne yayılacağı durumlarda kullanımı uygundur.

 

Antalya Balon Süsleme

Balondan Özel Karekterler

Balonların fiziksel şekillerini dikkate alarak farklı boyut ve şekillerdeki balonlar kullanılarak istenilen şekli oluşturmak mümkün olabilmektedir.

Antalya Papatya çiçek balon süsleme

Papatya Balon Çiçek Balon

4 adet 12″ balon ve 1 adet 6″ balonun özel şekil verilerek elde edilmesiyle oluşur.Organizasyonun yapıldığı yere canlılık katar ve dolu dolu görünmesini sağlar.